FOOD Truck

Food Truck Projemiz

Food Truck projemizi gıda bağışlarının toplanması sürecini ve atık azaltma çalışmalarını desteklemek üzere derneğimiz tarafından, Silikon Vadisi Topluluğu Vakfı içerisinde yer alan eBay Vakfı desteğiyle hayata geçirdik. Projemizle, gıda bankalarının gıda bağışına erişimi ve bu erişimi sağlayıcı lojistik ihtiyaçlarını karşıladık, karşılamaya da devam ediyoruz. HORECA (Evdışı Tüketim – otel, restaurant, catering) firmalarında oluşan fazla gıdayı, gıda bağışı kapsamında izleyip, bir araç aracılığı ile topluyoruz. Kurtarılan gıdaları, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere lojistik imkanları olmayan gıda bankalarına iletiyoruz.

Projemiz kapsamında tedarik edilen araç ile 5 ayda 200’den fazla operasyon gerçekleştirerek, 750 bin Türk Lirası’na eş değer olan 150 ton gıdayı kurtarmış bulunmaktayız. Bu süreçte 15 binden fazla haneye ve 60 bin ihtiyaç sahibine kurtarılan gıdaları ulaştırdık.

Projede öncesinde 2 lokasyon belirlemiş olmamıza rağmen, GKTD’nin gıda bağışı potansiyelindeki büyüme ve gıda bankalarından gelen taleplerle doğrultusunda lokasyon sayımızı 7’ye çıkarmayı başardık.

İhtiyaç Sahibine ulaşıldı

Bin TL Değerinde Gıda Kurtarıldı

Ton Gıda Kurtarıldı