Boşa Harcama

Gıda Kurtarma Derneği olarak Fairy Türkiye ile 2020 yılında başlattığımız Boşa Harcama kampanyamızın bu yıl 5. senesini büyük bir coşkuyla kutluyoruz!

Gıda Kurtarma Derneği ve Fairy Türkiye işbirliği kapsamında gerçekleştirdiğimiz “Boşa Harcama” projemiz, gıda israfıyla mücadelemizde ulusal çapta farkındalığı artırmanın ötesinde, israfın önlenmesi ve gıdaya adil erişimin sağlanması adına ihtiyaç duyduğumuz davranış değişikliği ortamını sağladı.

Boşa Harcama ile her geçen yıl artan gıda bankacılığı kapasitemize bu yıl bir yenisi daha ekleniyor. Ulusal çapta bir ilke daha imza atarak, Türkiye’nin ilk gezici gıda bankası konseptini Fairy Türkiye ile hayata geçiriyoruz. Gıda Kurtarma Derneği olarak ulusal çapta gıda kurtarma faaliyetlerimizi genişletiyor ve Fairy Türkiye’nin yeni lojistik alt yapı desteğiyle sürdürülebilir bağış kapasitemizi %25 artırıyoruz. Gezici gıda bankası sayesinde “Boşa Harcama” ile düzenli gıda yardımı yaptığımız kişi sayısını 1.2 milyon insana yükselterek, daha fazla hak sahibi insanın gıdaya erişimini mümkün kılıyoruz. Boşa Harcama ile Türkiye’nin dört bir yanındaki ailelere umut ve destek olmaktan gurur duyuyoruz. 

Gıda Kurtarma Derneği olarak böylesine anlamlı bir proje ile çalışmalarımıza verdikleri büyük katkı için Fairy Türkiye ailesine teşekkür ederiz.

*P&G ile Gıda Kurtarma Derneği arasındaki işbirliği kapsamında yılda 300 bin kişiye doğrudan gıda yardımı ulaştıran Gezici Gıda Bankası alınacaktır, hayata geçirilecek sosyal sorumluluk projesine 11 Mart – 9 Nisan 2024 tarihleri arasında tüm Türkiye genelinde satın alınacak tüm Fairy ürünleri ile destek olunabilir. Görselde kullanılan Fairy ürünleri temsili olup, söz konusu sosyal sorumluluk projesi tüm Fairy ürünleri bakımından geçerlidir. Bu bağış miktarı 36.000 adet ürün için geçerlidir.

** Fairy, Aralık 2022 ve Kasım 2023 tarihleri arasında Ipsos Hane Paneli raporlamasına göre elde ve makine bulasık deterjanı Türkiye toplam pazarında penetrasyon lideridir.

Boşa Harcama ile 5 Yıl Boyunca Etkimiz

Kurtardığımız Toplam Gıda Miktarı (Ton)

Kurtardığımız Toplam Öğün Miktarı

Önlenen Karbon Emisyon Miktarı (Ton)