Sıkça Sorulan Sorular

Sorular

Gıda Kurtarma Derneği ücretli mi hizmet sağlar?
Hayır. Gıda Kurtarma Derneği sivil toplum kuruluşlarının ve gıda bankalarının tüm ihtiyaçlarını karşılamak ve gerekli destek programlarını ortaya koymak adına kurulmuş olup aksine finansal ve diğer kaynaklarını birlikte çalıştığı sivil toplum kuruluşlarının geliştirilmesi için kullanır.
Gıda Kurtarma Derneği finansmanını nasıl sağlıyor?

Gıda Kurtarma Derneği, Fazla Gıda A.Ş. tarafından fonlanmaktadır. Ayrıca diğer kurumların da desteklerini alarak ülke çapında sivil toplum kuruluşlarına kaynak sağlamaktadır.

Gıda Bankalarına nasıl destek olabilirsiniz?

Gıda Kurtarma Derneği her bir gıda bankasının ihtiyaçlarını yerinde incelemeler ile tespit eder, Gıda Bankası yetkililerince onaylanan konularda destek uygulamalarını ortaya koyar. Desteklerimizden faydalanabilmek için bizimle iletişime geçin.

Gıda bankaları dışında kimler desteklerinizden faydalanabilir?

Gıda kurtarmak sadece gıda bankasının sorumluluğu değildir. Okullar, Kadın Dayanışma Dernekleri, Belediyeler, Muhtarlıklar, Yardımlaşma kurumları gibi gıda atığı sorununun farkında olan ve bu konuda aksiyon almak isteyen tüm kurumlar Gıda Kurtarma Derneği ile birlikte çalışarak farklı uygulamalar ile sorunun çözümünde aktif rol alabilir.

Şubeniz olmak için ne yapmalıyız?

Bizimle iletişime geçin. Bulunduğunuz bölgede bir şubemiz yok ise ekibimiz sizi mülakat sürecine dahil ederek birlikte çalışma şansımızı artırmak için sizlerin iş birliği ile süreci en hızlı şekilde tamamlamak için çalışacaktır.